בחר שפה

מתחילים קריירה בתחום הבנייהמתחילים קריירה בתחום הבנייה

תחום הבנייה הינו תחום תובעני, מרתק ומתפתח בו אתם יכולים לצמוח ולפרוח. אם גם אתם רוצים לקחת חלק בעולם משגשג זה, קחו כמה טיפים שיסייעו לכם להצליח בתחום ולצבור את הניסיון הדרוש לכם לצורך קידום והצלחה.

רכשו השכלה מתאימה

תחום הבנייה הינו תחום גדול ורחב שקשורים אליו מקצועות שונים ורבים. תחום הבנייה טומן בחובו עבודות שנחשבות לעבודות קשות ופיזיות מאוד ולעומת זאת ישנן עבודות ניהול, שיווק ופרסום יוקרתיות ביותר. כאשר אתם מתחילים קריירה בתחום הבנייה חשוב שתתאימו את הדרישות שלכם והציפיות להשכלה ולכישורים שיש בידכם. אם אתם ללא תעודה כלשהי או תואר, ככל הנראה תתקשו להגיע למשרות ניהוליות בכירות. לעומת זאת, אם בידכם תואר הנדסאי, תואר בשיווק וכד' אתם כבר בדרך הנכונה לקריירה משגשגת בתחום הבנייה.

התמחות בתחום הבנייה

גם אם רכשתם השכלה טובה חשוב שתתאימו את התחום בו אתם עוסקים ותקשרו אותו לתחום הבנייה. לדוגמא אם למדתם עריכת דין, אתם יכולים להתמחות בתחום של ייעוץ לחברות נדל"ן, ייזום פרויקטים של תמ"א 38, פינוי בינוי ועוד. אם אתם לומדים תואר הנדסאי או מהנדס וחולמים על עבודה בתחום הבנייה, מומלץ שתכוונו את התואר שלכם להנדסאי בניין, הנדסאי מכונות, או הנדסאי אזרחי. כאמור תחום הבנייה הוא תחום רחב וגדול ולכן אדריכלות פנים, חשמלאים, קבלנים, יזמים ועוד שלל בעלי מקצוע קשורים לתחום זה, מי בצורה ישירה ומי בצורה מעט יותר עקיפה.

צבירת ניסיון

כדי להצליח ולהתפתח בתחום הבנייה, כמו בתחומים רבים אחרים במשק, עליכם לצבור ניסיון בתחום. לכן, אל תחששו לקבל עבודה ראשונה שהיא מעט פחות יוקרתית ונוצצת, וזאת כדי שבעוד כמה שנים בודדות תוכלו להתקדם בסולם הדרגות ועם הזמן להגיע לעמדות מפתח בכירות בתחום זה. כדי לנהל פרויקטים גדולים, לפקח על מאוד עובדים ולהיות בעל שם דבר בתחום יש לצבור ניסיון מתאים. פתחו את האוזניים, תנסו ללמוד כמה שיותר וכך תקצרו את הזמן עד הקידום הקרב ובא.