בחר שפה
איך לכתוב קורות חיים לתחום הבנייה

איך כותבים קורות חיים לתחום הבנייה והתשתיות?

כתיבת קורות חיים זו משימה חשובה מעין כמוהה שיש לתת עליה את הדעת. קורות החיים הם הרושם הראשוני, ההיכרות הראשונית של המעסיק הפוטנציאלי איתכם. לכן, קורות החיים צריכים להיות מכוונים, ממוקדים וכתובים היטב כדי להעביר אתכם לשלב הבא- הראיון האישי.

קורות חיים- הרושם הראשוני שלכם

כולנו יודעים כמה רושם ראשוני הוא דבר חשוב. כשאנו שולחים קורות חיים למעסיק זה בעצם הרושם הראשוני שאנו יוצרים עליו. בהסתמך על מסמך קורות החיים יחליט המעסיק האם הוא רוצה לזמן אותו לראיות אישי והאם אנו ממשיכים לשלב הבא של תהליכי הקבלה לעבודה. אי לכך, על קורות החיים להיות כתובים בצורה נכונה, ממוקדת, כזו המדגישה את היתרונות שלכם ומטשטשת את החסרונות במידה וקיימים.

התאמת קורות חיים למשרה

אחד הדברים החשובים ביותר כאשר כותבים קורות חיים הוא להתאים את קורות החיים למשרה אליה אנו מגישים מועמדות ולאדם אשר עתיד לקרוא את קורות החיים. למשרות שונות יש להדגיש דברים שונים. לדוגמא עבור משרה באקדמיה נדגיש יותר את ההשכלה שלנו, תעודות הצטיינות, ניסיון הוראה וכד', לעומת זאת בעבור עבודה בתעשייה נדגיש שנות ניסיון בעבודה, יכולות ניהול, עבודה בצוות וכד'.

כאשר אתם מגישים משרה לתחום הבניה והתשתיות חשוב מאוד שתציינו בראש ובראשונה את התואר אותו אתם מחזיקים בידכם. לאחר מכן, יש להדגיש את כל אותן תכונות ואיכויות שיש ברשותכם שיכולים לסייע לכם בתחום זה. לדוגמא, ניסיו עבר בתחום, לימודי הנסדאי, תפקיד צבאי הקשור לתחום זה, וכל דבר אחר שעשוי להיות רלוונטי.

קבלה למשרה ראשונה

היה וזו המשרה הראשונה שלכם בתחום חשוב שתדגישו את התואר אותו למדתם, תפרטו על היתרונות של תואר זה ומה המגמה הספציפית בה התמחתם. כמו כן, כדאי שתפארו את ההישגים האישיים שלכם ותספרו מדוע אתם הבחירה המושלמת לתפקיד זה. בסיטואציה כזו, בה אין ניסיון תעסוקתי קודם, חריצות, יכולת עבודה בצוות, מוטיביציה רבה, נכונות לעבוד קשה, מחוייבות לארגון- כל אלה ועוד הן איכויות שעשויות לעזור לכם לקבל את עבודתכם הראשונה בתחום הבניה והתשתיות.