בחר שפה

דרושים לתחום הבנייהדרושים לתחום הבנייה

כשאנו חושבים על תחום הבנייה אנו חושבים על פועלים העובדים שעות רבות בידיים, אולם אתם יכולים להיות חלק מתחום הבנייה בפן הניהולי שלו- לפקח על פרויקטים, להכין תוכניות, לחשב כמויות ולהיות הראש הגדול שמניע ומפקח על עבודות בניה גדולות ומורכבות.

 

בעבר אנשים רבים סלדו מלקחת חלק בעבודות הקשורות לתחום הבנייה וזאת היות והקווטציה לעבודות מסוג זה הייתה שמדובר בעבודות פיזיות וקשות עד מאוד. אולם, עם הזמן אנשים הבינו כי תחום הבנייה טומן בחובו עבודות ניהול ופיקוח מאתגרות המיועדות למהנדסים, אנשי עסקים וקבלנים ממולחים. אם גם אתם רוצים לקחת חלק בעולם המרתק של הבנייה והקבלנות, זה הזמן שלכם!

משרות להנדסאים/ מהנדסים בתחום הבנייה

אם אתם בוגרי הנדסה של מוסד לימוד מוכר ואתם רוצים להצטרף לתחום הבנייה, דעו כי יש בפניכם מגוון רחב של אופציות. לכל אחת מהמשרות יש את הדרישות שלה והנתונים הייחודיים לה ולכן חשוב מאוד שכאשר אתם מתכוננים לראיות העבודה או שולחים את קורות החיים שלכם- תתאימו עצמכם לדרישות של התפקיד. לדוגמא: משרה שבה דרוש מנהל /ת עבודה / ביצוע לתחום הבניה דורשת תעודת מהנדס או הנדסאי בניין או בתחום האזרחי, ניסיו קודם, עבודה תחת תנאי לחץ, עבודה בצוות ויכולות ניהול. עבודה מסוג זה תכלול ניהול ותכנון של כמויות ולוחות זמנים לפרויקט, פיקוח על מספר רב של עובדים, תיאום מול אנשי מקצוע כגון: קבלנים, ספקים, מפקים ועוד. ישנן עוד משרות רבות אחרות בתחום הבנייה מחכות במיוחד עבורכם. לכל אחת מהן יש את הדרישות שלה אבל בכולן תהייה דרישה לתואר הנדסאי או אף מהנדס בתחום הבנייה או בתחום האזרחי. מכאן שהשלב הראשון בדרכם למציאת עבודה בתחום הבנייה הוא לימודי הנדסה במוסד לימודים מוכר.

עבודה שמשלבת אספקטים רבים

עבודה בתחום הבנייה היאנה עבודה מרתקת הטומנת בחובה התמודדות עם כמה אספקטים שונין- כך שיש המון עניין ואתגר במרבית התפקידים בתחום זה. אם ניקח לדוגמא משרה של מנהל עבודה בתחום הבנייה, יש צורך לבצע עבודה טכנית של חישובי כמויות וזמנים אך יחד עם זאת יש המון מגע עם בעלי מקצוע שאיתם צריך לדעת כיצד לדבר ואיך להתנהל. בעבודה מסוג זה יש תחתכם עובדים שעליהם אתם צריכים לפקח, אתם צריכים לעמוד ביעדים, בלוחות זמנים לעבוד מול גורמים חיצוניים ולכן יש עניין רב בתפקיד ואף לא רגע משעמם אחד.